Mapa pohanské Evropy

Filip Airis Kubín

Součástí pohanské spirituality bylo vždy i posvátné putování. Duchovní cestování do míst zasvěcených našim bohům, předkům a duchům krajiny. Mohou to být hory, prameny řek, mohyly předků, menhiry nebo také chrámy, věštírny, posvátné lesy a kamenné kruhy v nich. Právě tato místa nás mohou často posílit a inspirovat na naší nejen pohanské cestě a být nám tak potřebnou oporou ve chvílích, kdy je to potřeba. Nemálo mých přátel se v čase potřeby svého posvátného putování vydalo na několika týdenní pouť do dnešních kultovních poutních míst jako je Santiago de compostela, Jeruzalém a jiné. V Evropě jsou ale také spousty jiných silných míst zasvěcených právě naší pohanské tradici a proto bych rád touto mapou pomohl těm, kteří se na svou pohanskou pouť chystají.

Na mapě nejsou zobrazena taková posvátná místa, která potřebují zůstat v tajnosti z důvodu jejich potřebné ochrany, nebo z nedostatku našich kapacit na obnovu v případě jejich možného poškození. Nerad bych totiž, aby dopadla stejně jako socha Manannán mac Lira v Irsku, nebo socha PerunaKievě.

Pokud najdete na mapě chybu, špatné GPS souřadnice, máte návrh na další místa nebo chcete poskytnout své postřehy a kritiku, prosím neváhejte mi napsat na filip.kubin@pohanskaspolecnost.cz.

Mapa Evropy:

Podrobnější mapy zemí:

Česká republika:

Článek: https://kolovrat.pohanskaspolecnost.cz/mapa-pohanskych-verejnych-mist/

Polsko:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

12 + 10 =

Přihlaste se k odběru: