Ovčí studánka našla patrona

Budimír

V neděli 2. 6. 2019 se několik z nás s citem ke krajině sešlo „na zavolanou“ k obstarání prostoru kolem Ovčí studánky a napajedla s vílou Voděnkou v Divoké Šárce. Její kámen spolu s křemenným oltářem dodali před několika lety Fíba a Frostík z Pohanského kruhu. Bylo třeba zušlechtit prostor kolem samotného zastřešení studánky a čekal nás i nelehký úkol přemístit Voděnčin kámen na dotek vody, jak zamýšlel tesař Fíba.

Jak lidé přicházeli na místo, přidávali ruce k dílu, místo se začalo rychle proměňovat a brzy jsme se dostali do stavu, kdy před námi stálo posunutí kamene. Obavy, že s ním nehneme, jsme překonali prostým vetováním prohlášení a jali se díla.

Nutno podotknout, že i když úmysl umístit Voděnku na dotek vody byl a zdálo se, že správné místo je vyhloubeno, v napajedle bylo v tento horký (stále jarní! :-( ) den tak málo vody, že po přemístění kamene doteku samotnou Voděnkou dosaženo nebylo. Kéž bohyně a bohové vláhy obdaří kraj svým darem a napajedlo se naplní vodou!

Po dokončení prací přišla do družiny skupina žen a spolu s nimi i  čas uctění místa a sil, které v něm působí – konal se obřad přípitků, do nějž jako dar přinesl medovinu Vořech – chvála. Spolu s díkem jemu děkuji i ostatním, kteří přišli podíleli se, a velmi cennou pomocí byl Kamil z Kladna, syn Jaroslava Schustera, truhláře z Dejvic, který přinesl dost potřebné dvoje hrábě, při práci se zapotil, ale hlavně – v obřadu se přihlásil k záměru pravidelně místo studánky navštívit a obstarat. Sláva mu!

Ovčí studánka před opravou

Napajedlo s vílou Voděnkou

Stěhování kamene s vílou Voděnkou

Pracovní skupina

Ovčí studánka s Voděnkou v Divoké Šárce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

4 − 2 =

Přihlaste se k odběru: